Bücher

eBooks - Sprache: Albanisch

Bücher in der Sprache: Albanisch kostenlos online lesen oder als gratis eBook downloaden. Durchstöbere unsere eBooks und entdecke neue Autoren und spannende Bücher.


Nje Kauboj ne Nju Jork
Agim Bacelli Nje Kauboj ne Nju Jork

To My Children, Ermal & Erkend

 • Belletristik
 • Albanisch
 • 18650 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 3375
 • 8

Liber me tregime dhe skica humoristike

Stichwörter: Humor, Shqip, Agideba, Bacelli

Kostenlos

Kjo eshte Amerika
Agim Bacelli Kjo eshte Amerika

This is America

 • Kurzgeschichte
 • Albanisch
 • 23658 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 5452
 • 6

Keto jane te gjitha tregimet dhe skicat e mija letrare (27)

Shtepia Botuse "D.I.J.A." Pogradec

Maj 2003

I - New York

1)Unë Qesha me Vehte

This is America

Hypa si zakonisht në trenin "R" në stacionin 77 st. Brooklyn, dhe kërkova nje vënd për tu ulur por nuk gjeta,qëndrov... mehr lesen

Kostenlos

Bacellinjte
Agim Bacelli Bacellinjte

Adem Bacelli

 • Biografie/Autobiografie
 • Albanisch
 • 69161 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 6658
 • 5

Nuk ka histori të vërtetë përveç biografisë.

A D E M T E L H A B A C E L L I

Hyrje tek Libri "FAMILJA BACELLI"

“Mos ja thuaj askujt hallet e tua. Dhjetë përqind e atyre që të dëgjojnë, nuk të ndihmojnë dot ti zgjidhësh ato, ndërsa nëntëdhjetë përqind të tjerë, do ... mehr lesen

Stichwörter: Bacellinjte

Kostenlos

Marketingu
Johann GÜNTHER Marketingu

Hyrje e ilustruar me shembuj

 • Business und Wirtschaft
 • Albanisch
 • 2 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 1078
 • 4

Marketing book in Albanian language Shumë profesione po ndryshohen nga media e re. Disa po zhduken krejtësisht. Njerëzit që punojnë në këto fusha duhet të përballen me ndryshimet dhe të përshtaten. Trainimi dhe arsimimi i mëtejshëm janë mënyrat më të mira për të shmangur papunësinë.

Stichwörter: Marketing, Business, New Media

Kostenlos

Zemra Prinderore
Agim Bacelli, Kostaq Duka & Kozeta Zylo Zemra Prinderore

Prinderve tane te dashur

 • Lyrik und Poesie
 • Albanisch
 • 22860 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 5170
 • 3

EPIDEISTIKA PRINDËRORE NË NJË ANTOLOGJIE POETIKE

Këtë mozaik poetik e kanë bërë edhe më të shndritshëm dy poetë të ftuar si poet nderi, dy ikona të poezisë shqipe, Dritëro Agolli dhe Agim Shehu.

Nga Gjekë Marinaj

Ashtu si të gjitha projektet e tjera në letërsi që nisin m... mehr lesen

Stichwörter: Poezi, Agideba, Agim Bacelli, prnderit

Kostenlos

Ne carkun e puthjeve
Agim Bacelli Ne carkun e puthjeve

Liber me poezi

 • Lyrik und Poesie
 • Albanisch
 • 8303 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 1924
 • 2

Kushtuar Nenes time, Ervehe Bacelli

Stichwörter: Agideba, Shqip, Poezi

Kostenlos

kioto
scene:kioto kioto

Scene Kid

 • Philosophie
 • Albanisch
 • 2 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 484
 • 2

sie ist ein scene kid sie ist eig. nicht so bekannt si hatt schwarze haare und macht sich gern contails rein

Kostenlos

BUKURI TREDIMENSIONALE
AGIM BACELLI BUKURI TREDIMENSIONALE

POEZI

 • Lyrik und Poesie
 • Albanisch
 • 8182 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 1660
 • 1

LIBER ME POEZI, 2003 17 Korrik 2003

Shtepia Botose "Albin" Tirane

1-Nese ti me harron mua

Dua t'ju njoh nje gje. Ju duhet ta dini c'far eshte ajo: Nese une shoh ne henen e kristalte, ne degen e kuqe te vjeshtes se ngadalte, permes dritares sime. Nese une prek then... mehr lesen

Kostenlos

TRËNDAFILA NGA TIRANA
Riza Lahi TRËNDAFILA NGA TIRANA

Miqëve & Shokëve kudo në botë

 • Lyrik und Poesie
 • Albanisch
 • 7435 Wörter
 • Ab 0 Jahren
 • 1902
 • 1

Njoftim nga Riza Lahi

VARGJE MIQSORE PËR SHOQËRINË E INTERNETIT Parathënie Shpesh pyes veten, ku janë nipërit dhe mbesat e diasporës së fuqishme shqiptare që tundi Parisin kur u pat pushtuar Shqipëria jonë me 7 prill 1939. Jam interesuar në shtete të ndryshme nga kam... mehr lesen

Stichwörter: Riza Lahi, Tiranë, Shkodër

Kostenlos

E LIRE PER TE DASHURUAR
ENDRIKEDA MENAJ E LIRE PER TE DASHURUAR

Poezi

 • Liebe
 • Albanisch
 • 6159 Wörter
 • Ab 18 Jahren
 • 2
 • 1

Keto Poezi, kohës dhe letrave shqipe do t'u mbetet si një poezi e ndjenjave të thella dhe e kujdesit estetik, poezi e vlerave dhe e kërkimeve të vazhdueshme për një shprehje më të bukur, më të avancuar dhe një poezi me vlerë të qëndrueshme

Stichwörter: DASHURI, ROMANCE, MALL

Kostenlos


Um eine optimale Funktionsweise zu gewährleisten, verwendet unsere Website Cookies. Durch die Nutzung der Website stimmst Du der Verwendung von Cookies zu. Mehr Infos
OK
Top of page